Aktuality

Zásady ochrany osobních údajů

Zasady_ochrany_osobnich_udaju.pdf

MEDICA 2016

TSE opět nechyběla na největším světovém zdravotnickém veletrhu MEDICA v německém Düsseldorfu. Tento veletrh, který se koná každoročně v polovině listopadu, letos přivítal rekordní počet vystavovatelů (5 112) ze 68 zemí a během 4 dnů na něj zavítalo 127 800 návštěvníků. O prestiži této akce svědčí i to, že MEDICA patří do první desítky největších veletrhů světa, a to napříč všemi průmyslovými sektory.

TSE na veletrhu představila své prémiové produkty z oboru zdravotnické techniky, jimiž jsou novorozenecký stacionární inkubátor Shelly (na trhu od roku 2016), a fototerapeutickou LED lampu LiLLY. Kromě možnosti předvést konkrétní výrobky návštěvníkům a zájemcům ze všech koutů světa, má tato akce význam zejména v tom, že se na ní osobně setkáme se stávajícími i potencionálními obchodními partnery. Takové setkání má často nevyčíslitelnou hodnotu, nastolí či upevní důvěru mezi oběma stranami a nezřídka dá vzniknout dlouholetým obchodním vztahům. Proto na Medicu jezdíme a budeme se na Vás těšit i v příštím roce 13. – 16. listopadu 2017 v hale 15!

Do Mongolska míří první český inkubátor

Českobudějovická TSE spol. s r. o. daruje novorozenecký inkubátor vlastní produkce do Mongolska. Inkubátor má zlepšit úroveň neonatologické péče v dětské nemocnici v Ulánbátaru.

27.5.2016

V pátek 27. května předají zástupci firmy TSE spol. s r. o. na Ambasádě Mongolské republiky v Praze do rukou pana velvyslance Zumberellkhama Dorjdamby darovací šek na nový novorozenecký inkubátor vlastní výroby. Zařízení v hodnotě 150 tisíc korun pocestuje do Mongolska již v srpnu letošního roku. Předání je výsledkem dvouletého jednání mezi společností TSE, Česko - východoasijskou obchodní komorou a mongolskou vládou.

Důvody, proč se k tomuto kroku firma rozhodla, shrnuje její jednatel Ing. Jiří Krubner: „Byli jsme osloveni Česko - východoasijskou obchodní komorou a dalšími subjekty, které již na mongolském trhu působí. České firmy mají tradičně v Mongolsku dobré jméno“. Zároveň přiznává, že podobné gesto se v zemi velmi cení a otevírá dveře dalším obchodům.

Zdravotnictví v Mongolsku se pozvolna od počátku 90. let dostává na lepší úroveň. Přesto je zejména jeho technické vybavení velmi zastaralé. Podle organizace Unicef činila novorozenecká úmrtnost v této asijské zemi v letech 2001-2003 zhruba 14 ‰. Pro srovnání: evropský průměr je aktuálně nižší než 3 ‰.

Inkubátor bude umístěn v hlavním městě Ulánbátaru na neonatologickém oddělení dětské státní nemocnice Central Resort for Children, čímž se výrazně zkvalitní péče o předčasně narozené děti a komplikované případy.

Firma TSE spol. s r. o. sídlí v Českých Budějovicích od roku 1991 a v současnosti zaměstnává téměř 180 lidí. V její činnosti se promítá 25 let zkušeností ve výrobě elektrotechniky zejména pro telekomunikace a automobilový průmysl. Je také jediným výrobcem novorozeneckých inkubátorů v České republice. Ve svém portfoliu zdravotní techniky má dále fototerapeutické lampy pro léčbu novorozenecké žloutenky.

Inkubátor SI 610-1 s obchodním označením SHELLY je nejnovější čtvrtou generací novorozeneckých inkubátorů. Jeho výrobu společnost započala v loňském roce. Využití tohoto sofistikovaného přístroje je velmi široké, od standardní až po intenzivní péči. Kromě českých a evropských nemocnic pomáhají jihočeské inkubátory zachraňovat mladé životy také v Latinské Americe, Africe, Rusku či na Blízkém východě.

shelly_s

Tisková zpráva ke stažení zde.

TSE věnovala tři inkubátory do českých ZOO

V dubnu věnovala společnost TSE spol. s r.o. tři stacionární novorozenecké inkubátory staršího typu do zoologických zahrad v Plzni, Hluboké a Chlebech na Nymbursku. O inkubátory v celkové hodnotě téměř půl milionu korun byl mezi zoologickými zahradami obrovský zájem, vybrány byly nakonec zmíněné tři.

Zoo využijí inkubátory, jejichž výroba byla ukončena v roce 2013, k odchovu některých mláďat, zejména drobných savců, plazů a ptáků, nebo k rekonvalescenci zraněných a nemocných jedinců.

Na Hluboké navíc najde využití i na záchranné stanici, kde nachází azyl handicapovaná zvířata z volné přírody jižních Čech. V ZOO Chleby využijí darované zařízení mimo jiné pro odchov vzácných opic langur duk z Thajska.

Jsme rádi, že můžeme pomoci !

 

Vysílání Jihočeské televize - Zoo Hluboká , 6.4. 2016

Zoo v Hluboké nad Vltavou může zachraňovat zvířata v inkubátoru


 

 

 

kmotra_plzen

DOBRODRUŽSTVÍ S TECHNIKOU NA ČESKOBUDĚJOVICKÉM VÝSTAVIŠTI

Technika hravou formou
přijďte poznávat svět kolem nás, poznat novinky a možnosti techniky s možností si ozkoušet a zažít.
TSE spol. s r.o. je účastníkem a všechny Vás srdečně zveme.

Vendula Aubrechtová
personalistka

 

dobrodruzstvi_s_technikou_2016

Vjezd do areálu společnosti z Novohradské ulice

Informace pro zaměstnatnce a návštěvy

Při vjezdu a výjezdu z areálu společnosti do Novohradské ulice dbejte při přejíždění šikmých rovnoběžných čar na silnici zvýšené opatrnosti, aby nedošlo k ohrožení ostatních účastníků provozu.

Přejíždění šikmých rovnoběžných čar při vjezdu/výjezdu do areálu je povoleno.

Nová autobusová zastávka AZ CUBUS - Metropol

České Budějovice - Počátkem září českobudějovická firma TSE vyrobila a nainstalovala na Senovážném náměstí před DK Metropol nový autobusový přístřešek, který má občanům a návštěvníkům krajské metropole zpříjemnit čekání na autobusy nebo trolejbusy MHD.

 

Zastávka MHD před DK Metropol.

Jedná se o novou řadu CUBUS, kterou navrhl architekt Zdeněk Chmel. Přístřešek je vyroben z hliníkových profilů a z bezpečnostního skla, konstrukcí nenarušuje městský prostor, ale naopak jej dotváří moderním minimalistickým designem.

http://ceskobudejovicky.denik.cz/zpravy_region/zastavka-mhd-pred-metropolem-ma-konecne-pristresek-20140921.html

Inkubátory TSE pomáhají v českobudějovické nemocnici

TSE ve Zprávách Jihočeské televize ze dne 24.8. 2014

Novorozenecké inkubátory TSE jsou nezbytnou součástí vysoce specializovaného centra pro péči o novorozence v Českých Budějovicích, které je v současné době jedním z nejlépe technicky vybaveným pracovištěm svého druhu.

https://www.youtube.com/watch?v=lxMod2t-A34&index=4&list=PL8bXniP63xn5gOwWsYmyPhzUnfJfKxd9n

N.Kuršová

TSE v pořadu 168 hodin

Dne 22.6.2014 byla společnost TSE spol. s r. o. prezentována v pořadu 168 hodin na ČT1. Zmíněnou reportáž si můžete prohlédnout zde.

První novorozenci r. 2014 v inkubátoru SI 600 - TSE

Celý článek...

Strana 1 z 2